دسته: دانش و فناوری

کنترل خودروی فورد با برنامه ی جدید ساعت هوشمند

به گزارش گروه دانش و فناوری قدس آنلاین، کمپانی فورد به تازگی در به روزرسانی جدید سیستم عامل ساعت های هوشمند مختلف، به خصوص ساعت های هوشمند iOS و آندروید برنامه یی با نام MyFord ایجاد کرده است.

این برنامه ی جدید دارای قابلیت کنترل خودروی الکتریکی فورد با ساعت هوشمند از روی مچ دست می باشد.

خدماتی که از طریق برنامه ی روی ساعت مچی برای خودروی فورد قابل کنترل است، شامل کنترل سیستم گرما و سرمای خودرو، قفل و باز کردن درهای خودرو، وضعیت شارژ خودرو، وضعیت حرکت و پارک خودرو و همچنین سیستم ضبط خودرو می باشد.

برنامه ی جدید فورد بر روی ساعت هوشمند، قابل استفاده برای خودروهای الکتریکی می باشد و از راه دور نیز کار می کند.

علاوه بر شرکت فورد، شرکت خودروسازی هیوندای نیز برنامه یی ایجاد کرده است که قابلیت هایی مشابه این برنامه را بر روی ساعت های هوشمند دارد.

برنامه ی فورد برای ساعت های هوشمند، تنها برنامه یی نیست که در به روزرسانی جدید سیستم عامل ساعت های هوشمند قابل اجرا باشد، بلکه در به روزرسانی جدید ساعت های هوشمند، نقشه های جدید گوگل به همراه نمایش نزدیک ترین ایستگاه های شارژ و وضعیت آب و هوا و سایر موارد ایجاد شده است

برچسب‌ها:

بهترین بررسی انجام شده برای گوشی آینده ی Venice بلک بری

به گزارش گروه دانش و فناوری قدس آنلاین، ویدیویی که با تازگی در یوتیوب درباره ی گوشی آینده ی بلک بری Veniceپخش شده، ویژگی های شگفت انگیزی از این گوشی را توضیح داده است.

گوشی Venice بلک بری، اولین گوشی از مجموعه ی آندروید است که سیستم عامل اصلی آن آندروید است و احتمالا این تولید کننده ی کانادایی با این کار تصمیم دارد که به جایگاه بهتری در بازار گوشی های هوشمند برسد.

ویدیویی که در خصوص گوشی بلک بری Venice پخش شده است، بازدید بسیار بالایی داشته و ویژگی های جدیدی از این گوشی را به نمایش گذاشته است.

گوشی هوشمند Venice بلک بری دارای هر دو صفحه کلید هوشمند و صفحه کلید کشویی می باشد و بنابراین، دسترسی به سایت ها و دانلود اسناد و فایل ها با این گوشی آسان تر خواهد شد.

در ویدیو، بر روی این گوشی، هر دو hub  گوگل و بلک بری نمایش داده می شود و این نشان می دهد که بلک بری از امکان استفاده از نرم افزارهای گوگل بر روی گوشی خود، رضایت دارد.

البته نسخه ی نهایی گوشی بلک بری Venice ممکن است دارای تغییرات جدیدی باشد و این ویدیو تنها طرحی مفهومی از گوشی را به نمایش می گذارد.

دراین ویدیو همچنین به ضخامت بسیار کم گوشی اشاره و از خوش دست بودن آن سخن گفته شده است.

این گوشی دارای بلندگوی بزرگی در پایین صفحه می باشد و طراحی جالبی دارد.

در هر حال، پیش از هر قضاوتی، باید منتظر انتشار رسمی گوشی هوشمند Venice بلک بری در ماه نوامبر باشیم.

برچسب‌ها:

نام رسمی برای گوشی های جدید نکسوس گوگل چه خواهد بود؟

به گزارش گروه دانش و فناوری قدس آنلاین، گوگل قرار است گوشی های جدیدی از نکسوس معروف را به زودی رونمایی کند و هنوز کارشناسان بر سر نام گذاری آن در حال بحث و گفت و گو هستند.

ظاهرا نام گوشی جدید گوگل قرار است نکسوس ۷ باشد، اما این نام قبلا برای یکی از گوشی های نکسوس وجود داشته است و اکنون در موتورهای جست و جوگر، فروشگاه های الکترونیکی و سایت های خبری آرشیو آن موجود می باشد.

بنابراین انتخاب این نام برای گوشی جدید ممکن است باعث ایجاد مشکل در جست و جوهای اینترنتی برای مردم شود.

به نظر می رسد که گوگل قصد دارد با ایجاد ضمیمه ی اضافی مانند ۲۰۱۵ به نام نکسوس ۷، مشکل جست و جو برای گوشی جدید خود را حل کند.

البته در خبرهای اخیر، نام های جدیدی از جمله نکسوس ۵X و نکسوس ۶P برای گوشی جدید نکسوس مطرح شده است که هنوز منشا آن ها مشخص نیست.

چالش نام جدید برای گوشی نکسوس گوگل، باعث تبلیغات ناخودآگاه رسانه یی در سایت های خبری و شبکه های اجتماعی شده است.

البته الصاق سال تولید به نام نکسوس به نظر ایده ی جالبی نمی آید و باز هم ممکن است در جست و جوهای مختلف برای کاربران مشکل ایجاد کند.

گوگل قرار است از دو گوشی نکسوس جدید خود در روز ۲۹ سپتامبر رونمایی کند و همچنان باید بیش از یک هفته برای فهمیدن نام رسمی گوشی های جدید کمپانی بزرگ گوگل منتظر بمانیم.

برچسب‌ها: